Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2013r.

W dniach 14-20.10.2013r. odbyła się  V edycja Ogólnopolskiego Tygodnia  Kariery-imprezy zainicjowanej przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych, w tym roku pod hasłem

„ Odkryj talenty swojego dziecka”.  Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów i ich rodziców, studentów, osób dorosłych  bezrobotnych i zatrudnionych. Doradcy zawodowi z Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP uczestniczą w OTK od jego pierwszej edycji. W tym roku zorganizowali ponad 30 imprez, do najciekawszych należały:

  • w Jeleniej Górze: warsztaty uczniów z klas o profilach kucharz i hotelarz z Zespołu Szkół i Placówek. Celem zajęć było odkrywanie talentów młodzieży, obserwacja i poznanie ról pełnionych w zespole oraz pobudzenie do kreatywnego, twórczego podejścia do zadania, stymulacja wyobraźni. Uczniowie w trakcie zadania mieli możliwość doskonalenia umiejętności rozwiązywania problemów jak również rozwijania umiejętności improwizacji i wchodzenia w role. 
  • w Legnicy: IV edycja „Gry Miejskiej” pod hasłem „Kariera w Legnicy”  będąca rywalizacją pomiędzy drużynami legnickich szkół.  Motywem przewodnim był Festiwal Talentów. Uczestnicy Gry wykonywali zadania pozwalające wykorzystać wiedzę, ale także umiejętności i różnorodne talenty. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać popisy wokalne, kulinarne, gimnastyczne, taneczne, żonglerskie, monocyklingowe oraz sztuk walki. W zamian za prezentacje talentów, publiczność zaprezentowała istny festiwal radości, kolorów i dźwięków podczas zaciętego dopingu swoich koleżanek i kolegów.
  • w Wałbrzychu: dwa niekonwencjonalne wydarzenia, których oryginalność wynikała ze spotkania niezwykłych kobiet, obdarzonych wieloma talentami. Pierwsze warsztaty zgromadziły osoby bezrobotne, obdarzone  zmysłem artystycznym i zdolnościami manualnymi, które zaprezentowały  swoje prace m.in. piękną biżuterię, zaprojektowane przez siebie unikalne ubrania, czy  papierowe fantazje  z wykorzystaniem techniki origami.  Uczestniczki miały okazję zapoznać się i wypróbować  metodę haftu wstążeczkowego. Drugi warsztat zgromadził miłośniczki malarstwa, które próbowały swoich sił, malując farbami na tkaninach oraz pastelami.      
  • we Wrocławiu: wystawa prac plastycznych osadzonych w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu,    wykonywanych  różnymi technikami ;  olejem, akrylem, pastelami. Malowano kopie  dzieł znanych artystów: da Vinci, Rembrandta, Vermeera, np. „Mona Lisa”, „Saskia jako Flora”, „Dziewczyna z perłą”, jak również tworzono  własne kompozycje. Z dużym zainteresowaniem wystawę prac obejrzeli pracownicy DWUP, a także studenci Uniwersytetu Wrocławskiego oraz  Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy za współpracę w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Zainteresowanych szczegółami zapraszamy na stronę : www.ciipkz.dwup.pl


  
 

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław