Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

„Targi Pracy i Informacji o Mobilności” - Podsumowanie

Ponad  20  wystawców z Polski, Czech, Niemiec, Austrii i Chorwacji, kilkadziesiąt ofert pracy oraz prawie dwa tysiące odwiedzających to bilans tegorocznych „Targów Pracy i Informacji o Mobilności”, które odbyły się w czterech miastach Dolnego Śląska: Legnicy (20.05), Jeleniej Górze (21.05), Wałbrzychu (22.05) i we Wrocławiu (23.05). Była to już ósma edycja międzynarodowego przedsięwzięcia organizowanego co roku przez Europejskie Służby Zatrudnienia EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Targi skierowane były do osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia lub rozwojem kariery zawodowej w krajach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Impreza miała na celu podniesienie poziomu wiedzy mieszkańców województwa dolnośląskiego na temat warunków życia i pracy oraz europejskiej mobilności zawodowej, poszukiwania pracy za pośrednictwem Eures, a także umożliwienie osobom bezrobotnym nawiązania bezpośredniego kontaktu z zagranicznymi pracodawcami.  

Osoby planujące swoją karierę zawodową poza granicami Polski miały możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami rynku pracy, m.in. z doradcami EURES z uczestniczących w Targach krajów, którzy przeprowadzili także szereg multimedialnych prezentacji nt. lokalnych warunków życia i pracy. Ponadto pracodawcy z Niemiec, Austrii oraz Czech rekrutowali kandydatów do pracy m.in. w branżach: budowlanej, logistycznej, medycznej, turystycznej i produkcyjnej. Do dyspozycji osób zainteresowanych były również zagraniczne oferty zatrudnienia w ramach sieci Eures Polska, które są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce „Oferty pracy”.  

W trakcie trwania Targów uczestnicy mogli uzyskać szereg informacji dotyczących Unii Europejskiej, których udzielali przedstawiciele Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct. Bogatą ofertę zaproponowali również doradcy zawodowi z Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP, którzy m.in. oferowali pomoc przy pisaniu profesjonalnych CV, a także pracownicy Wydziału Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego. O swoich usługach w zakresie pośrednictwa i poradnictwa informowały także Ochotnicze Hufce Pracy. Do dyspozycji osób zainteresowanych były różnorodne publikacje na temat planowania kariery zawodowej, mobilności na europejskim rynku pracy, warunków życia i pracy w krajach UE/EOG oraz sieci Eures.

Tegoroczne „Targi Pracy i Informacji o Mobilności”, które wpisały się już na stałe
w kalendarz dolnośląskich imprez o charakterze informacyjno-edukacyjnym tradycyjnie cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

   

    

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław