Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2014r.

W dniach od 20 do 26 października 2014r. odbyła się, pod patronatem Ministra Pracy
i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej, VI już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  DWUP zrealizowały ponad 40 różnorodnych przedsięwzięć, skierowanych do uczniów, studentów, pracowników instytucji rynku pracy, pracodawców, osób bezrobotnych, a także  osadzonych w areszcie śledczym.

                Doradcy zawodowi współtworzyli targi pracy na uczelni oraz uczestniczyli w targach pracy organizowanych przez powiatowe urzędy pracy. Prowadzili szkolenia dla pracowników powiatowych urzędów pracy.  Ciekawym przedsięwzięciem była wprowadzenie do pracy z osobami bezrobotnymi oraz młodzieżą innowacyjnych narzędzi, gier strategicznych: „GO-Work” oraz „Chłopskiej Szkoły Biznesu”.

                Uruchomiono nową usługę poradnictwa zawodowego: spotkajmy się na portalu społecznościowym  Facebook, co  stworzyło  nowe możliwości promocji  Centrów, a także przybliżyło  do osób, które preferują kontakty społeczne w obszarze wirtualnym,  umożliwiając tym samym  dotarcie do nowej grupy odbiorców.

                W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej,  z myślą  o młodzieży wchodzącej na rynek pracy,  zorganizowano  spotkanie z pracodawcą, którego uczestnicy mieli okazję „dotknąć” i poczuć zapach prawdziwej produkcji, począwszy od procesu zamawiania materiałów, poprzez linie produkcyjne, dział utrzymania ruchu, po pakowanie. 

                 Osoby osadzone w areszcie śledczym zapoznawano z sytuacją na lokalnym rynku pracy oraz oczekiwaniami pracodawców wobec kandydatów do pracy.

                 Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład nt. efektywnej komunikacji dla kadry służb administracyjnych wojska, którzy w zakresie zadań zawodowych mają informowanie pracowników wojska o uprawnieniach do pomocy rekonwersyjnej w zakresie przekwalifikowania, doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.

                 Zorganizowano spotkanie ze studentami, przedstawicielami pracodawców oraz pracownikami instytucji  zajmujących się wspomaganiem osób wchodzących na rynek pracy pt. „Jak znaleźć pracę po studiach?”. Nowatorska  metoda prowadzenia spotkania - Open Space Technology - była dobrą okazją do konfrontacji dwóch stanowisk:  studentów, przed którymi stoi perspektywa zdobycia zatrudnienia oraz osób funkcjonujących już na rynku pracy.  

Wszystkim partnerom składamy podziękowania za współpracę, więcej informacji na stronie http://www.ciipkz.dwup.pl/strona-247-otk_2014.html

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław