Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Prezentacja wyników badania na temat zapotrzebowania na pracowników wśród dolnośląskich pracodawców

W dniu 20 listopada 2014 r. w „Art Hotelu” we Wrocławiu odbyło się na spotkanie, mające na celu zaprezentowanie wyników badania na temat zapotrzebowania na pracowników wśród dolnośląskich pracodawców, wykonanego na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Celem badania było dostarczenie m.in. informacji o tym, w jakich zawodach i na jakie stanowiska pracodawcy najczęściej poszukują pracowników, jakie mają wymagania, jakich kwalifikacji lub umiejętności najczęściej brakuje absolwentom szkół. W badaniu przeanalizowano również możliwość odbycia praktyk i staży w przedsiębiorstwach i instytucjach województwa dolnośląskiego oraz zdefiniowano uwagi i sugestie ze strony pracodawców dla systemu kształcenia.

Spotkanie było również okazją do zapoznania się z wynikami badań odnoszących się do sytuacji młodych ludzi na dolnośląskim rynku pracy, przedstawionych przez  Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury Obywatelskiej.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele reprezentujący zarówno pracodawców, resort edukacji, jak i publiczne służby zatrudnienia, tj. m.in. przedstawiciele Związku Pracodawców Dolnego Śląska, Dolnośląskich Pracodawców, Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji i Nauki oraz Wydziału Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, jak również przedstawiciele powiatowych urzędów pracy.

Spotkanie zakończyła dyskusja na temat trendów obserwowanych na dolnośląskim rynku pracy  oraz trudności w dopasowaniu systemu edukacji do potrzeb pracodawców.

Z pełnym tekstem raportu pt.: ”Zapotrzebowanie na pracowników wśród dolnośląskich pracodawców” można zapoznać się tutaj

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław