Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Krajowy Fundusz Szkoleniowy - pierwsze spotkania za nami, będą kolejne

Nadkomplet uczestników we Wrocławiu, w Oławie spore zainteresowanie spotkaniami informacyjne o Krajowym Funduszu Szkoleniowym. Dzięki środkom z KFS przedsiębiorcy mogą liczyć na sfinansowanie kursów, studiów podyplomowych, czy też egzaminów organizowanych dla pracowników.

W 2015 r. na działania w ramach KFS na Dolnym Śląsku zaplanowano ponad 10 mln zł. Spotkania informacyjne, które zostaną zorganizowane - w sumie w sześciu dolnośląskich miastach - mają zachęcić pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry do skorzystania ze środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

- Na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy zatrudniający osoby w wieku 45+. Środki przeznaczone są przede wszystkim na finansowanie kosztów kursów, studiów podyplomowych i egzaminów. Mam przekonanie, że fundusze z KFS to rzecz dobra i interesująca, która nie tylko sprzyja rozwojowi państwa firm, ale także pozwala z wyprzedzeniem na przeciwdziałania zjawiskom kryzysowym. Te fundusze mają wzmocnić kadry i podmioty gospodarcze - mówił Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, podczas pierwszego spotkania z przedsiębiorcami we Wrocławiu, we wtorek 21 kwietnia. 

Spotkania adresowane są do pracodawców z Dolnego Śląska, którzy w ich trakcie mają okazję zapoznać się z korzyściami płynącymi ze skorzystania ze środków w ramach KFS. 

***

HARMONOGRAM KOLEJNYCH SPOTKAŃ

Na spotkania zaprasza Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, powiatowe urzędy pracy wraz z organizacją Dolnośląscy Pracodawcy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS”, uwzględniając miejsce spotkania:

·      14 maja, Legnica – Hotel Sękowski, ul. Gliwicka 15,
·      21 maja, Jelenia Góra – Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88,
·      28 maja, Wałbrzych – Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B,
·      9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8.

***

PROGRAM SPOTKAŃ      

·      godz. 10:00-10:15 – Powitanie uczestników;

(Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Dolnośląscy Pracodawcy)

·      godz. 10:15-11:30 – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – co to takiego?

(Przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy)

Procedury pozyskiwania środków z KFS;
 

(Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy),
godz. 11:30-11:45 – przerwa kawowa;
godz. 11:45-12:05 – Prawne aspekty pozyskiwania środków z KFS;

(radca prawny dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska, Kancelaria Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska);

godz. 12:05-12:30 – Rola organizacji pracodawców w rozwoju kapitału ludzkiego w firmie (Artur Mazurkiewicz, Marcelina Palonek, Dolnośląscy Pracodawcy);
godz. 12:30-13:00 – Nowe instrumenty rynku pracy 

(Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy).

***

Więcej informacji www.dwup.pl/Krajowy-Fundusz-Szkoleniowy  oraz w powiatowych urzędach pracy.


 
 
 
 
 
 
 

 

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław