Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Informacja dla oczekujących na dotacje

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy jako pierwsza jednostka w województwie dolnośląskim wdraża projekty, które pozwalają na skorzystanie z funduszy unijnych w nowej perspektywie. W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) pomoc kierowana jest do osób poniżej 30. roku życia, które pozostają bez pracy, nie uczą się i nie korzystają ze szkoleń. Będą one mogły liczyć m. in. na wsparcie w dalszym kształceniu, przyuczeniu do zawodu lub stażu, a także dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Jeszcze w maju zostaną podpisane umowy z powiatowymi urzędami pracy, które starają się w sumie o blisko 60 mln zł, które będą mogły przeznaczyć na wsparcie w 2015 r. Obecnie w ostatniej fazie są prace związane z oceną merytoryczną wniosków złożonych w kwietniu 2015 r.

To nie jedyne fundusze, którymi będą dysponowały urzędy pracy. W chwili obecnej oczekujemy na ostateczne wytyczne związane z zatwierdzeniem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, w ramach którego również dostępne będą fundusze np. na rozpoczęcie pierwszej działalności gospodarczej. Wsparcie będzie dotyczyło osób od 30 roku życia. Uruchomienie środków - według planu - nastąpi najpóźniej w drugiej połowie 2015 r.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco sekcji aktualności na stronie www.dwup.pl oraz strony www.power.dwup.pl.

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław