Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Krajowy Fundusz Szkoleniowy kolejne spotkania w Jeleniej Górze i Wałbrzychu

Są jeszcze wolne miejsca na czwartkowe, 21 maja, spotkanie informacyjne o Krajowym Funduszu Szkoleniowym w Jeleniej Górze. Zapisy trwają również na spotkanie w Wałbrzychu, zaplanowane na 28 maja. Dzięki środkom z KFS przedsiębiorcy mogą liczyć na sfinansowanie kursów, studiów podyplomowych, czy też egzaminów organizowanych dla pracowników. 

W 2015 r. na działania w ramach KFS na Dolnym Śląsku zaplanowano ponad 10 mln zł. Przedsiębiorcy działający w rejonie Jeleniej Góry (oprócz powiatu jeleniogórskiego także powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego) w ramach tej puli mogą liczyć na blisko 1,3 mln zł. Ale to nie koniec, ponieważ Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze wystąpił o dodatkowe środki z ministerialnej rezerwy w wysokości 300 tys. zł. Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pomoc dla pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry. Na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy zatrudniający osoby w wieku 45+. Środki przeznaczone są przede wszystkim na finansowanie kosztów kursów, studiów podyplomowych i egzaminów.

Spotkania informacyjne, które zostaną zorganizowane w sumie w sześciu miastach adresowane są do pracodawców z Dolnego Śląska, którzy w ich trakcie będą mieli okazję zapoznania się z korzyściami płynącymi ze skorzystania ze środków w ramach KFS. Ostatnie spotkanie w Legnicy – 14 maja cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyło na nie blisko 60 przedsiębiorców.

***

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Na spotkania zaprasza Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, powiatowe urzędy pracy wraz z organizacją Dolnośląscy Pracodawcy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS”, uwzględniając miejsce spotkania:

·      21 maja, Jelenia Góra – Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88,
·      28 maja, Wałbrzych – Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B,
·      9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8. 

***

PROGRAM SPOTKAŃ

·      godz. 10:00-10:15 – Powitanie uczestników;

(Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Dolnośląscy Pracodawcy)

·      godz. 10:15-11:30 – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – co to takiego?

(Przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy)

Procedury pozyskiwania środków z KFS;

 (Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy),

·      godz. 11:30-11:45 – przerwa kawowa;
·      godz. 11:45-12:05 – Prawne aspekty pozyskiwania środków z KFS;
(radca prawny dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska, Kancelaria Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska);
·      godz. 12:05-12:30 – Rola organizacji pracodawców w rozwoju kapitału ludzkiego w firmie (Artur Mazurkiewicz, Marcelina Palonek, Dolnośląscy Pracodawcy);
·      godz. 12:30-13:00 – Nowe instrumenty rynku pracy 

(Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy).

***

Więcej informacji www.dwup.pl/Krajowy-Fundusz-Szkoleniowy  oraz w powiatowych urzędach pracy.

 

  
 

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław