Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Porozumienie w sprawie RPO podpisane

W sumie, ponad 800 milionów euro z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczone zostanie dla wsparcia przedsiębiorców oraz bezrobotnych i rynek pracy. Pieniędzmi tymi, podobnie jak w poprzednim okresie programowania, dysponować będą Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy i Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca. W piątek, 22 maja, marszałek Cezary Przybylski podpisał porozumienie w sprawie powierzenia przez Zarząd Województwa zadań w ramach RPO z Moniką Kwil-Skrzypińską, dyrektor DWUP


Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zaprezentowany został również harmonogram naborów dla beneficjentów.


Fundusze w ramach RPO, którymi będziemy dysponować, zostaną przeznaczone na dofinansowanie kilku ważnych obszarów. Jest to oczywiście przedsiębiorczość i pomoc bezrobotnym, ale także ogromna pomoc dla osób wymagających wsparcia, chociażby w wieku senioralnym, a także rodziców, którzy mają małe dzieci i chcą wrócić na rynek pracy. Dzięki nowej perspektywie unijnej - w sumie ponad 407 mln euro - zostanie przekazane na wsparcie Dolnoślązaków. To imponujące fundusze, które - co ważne - w większości zostaną przeznaczone na bezzwrotną pomoc – mówi Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.


DWUP pełni funkcję instytucji pośredniczącej, która w imieniu władz województwa, będzie rozdysponowywać unijne fundusze. Trafią one do powiatowych urzędów pracy, organizacji pozarządowych, a także instytucji i firm, które będą pozyskiwały unijne pieniądze w ramach RPO.

FOT. UMWD
  

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław