Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Drogowskazy Kariery na trzech wrocławskich uczelniach

Przez prawie dwa tygodnie studenci trzech największych wrocławskich uczelni będą mogli skorzystać z cyklu szkoleń i warsztatów. Już 4 kwietnia ruszają Drogowskazy Kariery. Do 15 kwietnia liczne przedsięwzięcia zaplanowano na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej.

Drogowskazy Kariery to ogólnopolski program edukacyjny pomagający studentom w kształtowaniu ich przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju poprzez zaprezentowanie możliwości, jakie dają im praktyki, staże i praca w renomowanych przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych, a także szkolenia dostarczane przez liderów branżowych. Dzięki Drogowskazom Kariery zwiększamy konkurencyjność studentów polskich uczelni na rynku pracy – wyjaśnia Mateusz Krawczyk, koordynator regionalny wrocławskich Drogowskazów Kariery.

W ciągu prawie dwóch tygodni (4-15 kwietnia) odbędzie się blisko 30 bezpłatnych szkoleń dotyczących m. in. PR i marketingu, bankowości, coachingu, grantów i finansowania oraz wielu innych. Nie zabraknie również warsztatów i paneli dyskusyjnych.

 W projekt angażuje się kilkadziesiąt przedsiębiorstw z całego regionu wrocławskiego, prowadząc szkolenia z wielu dziedzin, tak aby każdy mógł znaleźć coś wartościowego dla siebie – dodaje Mateusz Krawczyk.

Do organizacji przedsięwzięcia przyłącza się Dolnośląski Wojewódzki Urzędu Pracy:

Nasze centra kariery służą wsparciem i pomocą w odnalezieniu własnej drogi zawodowej. Podczas Drogowskazów Kariery chcemy przeprowadzić praktyczne warsztaty i symulacyjną grę ekonomiczną. Takie zajęcia cieszą się dużą popularnością i trudno się dziwić, bo gra jest angażująca i w nieszablonowy sposób ukazuje mechanizmy działania wolnego rynku. To nie tylko dobra zabawa ale też praktyczna wiedza – dodaje Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

***

Drogowskazy Kariery już po raz 9. Organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów. Wszystkie cenne informacje dotyczące projektu dostępne są na fanpage'u na Facebooku: Drogowskazy Kariery – Wrocław.

Doradcy zawodowi z wrocławskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej  Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w ramach Drogowskazów zapraszają:

·        8 kwietnia – gra ekonomiczna „Chłopska Szkoła Biznesu” – uczestnicy rozgrywki wcielają się w role przedsiębiorczych rzemieślników-biznesmenów i w warunkach wolnego rynku realizują swoje strategie biznesowe: produkują towary, handlują nimi na jarmarku i organizują wyprawy handlowe do wybranych miast Europy. Dzięki grze uczestnicy rozgrywki poznają podstawowe pojęcia ekonomiczne oraz trenują umiejętności negocjacji i komunikacji w grupie. Od momentu powstania gry w Polsce wzięło w niej udział blisko 30 tys. osób!

·        11 kwietnia – warsztat pt. „Moja firma- moja przyszłość”, który jest  przeznaczony dla osób myślących o założeniu własnej firmy. Studenci będą mogli określić poziom swoich preferencji przedsiębiorczych, dowiedzieć się jak, krok po kroku, zarejestrować firmę, a także pozyskać środki finansowe  na realizację swoich celów.

 Niezależnie od Drogowskazów Kariery Centrum Kariery DWUP zaprasza na bezpłatne warsztaty. Pełny harmonogram można znaleźć tutaj: http://bit.ly/1RpjeY4.

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław