Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

X Transgraniczne targi w Zgorzelcu zakończone, trwają targi on-line

Blisko 1.200 osób odwiedziło jubileuszową edycję Transgranicznych Targów Pracy w Zgorzelcu. Dokładnie 57 wystawców miało do zaoferowania blisko 1.000 miejsc pracy u naszych zachodnich i południowych sąsiadów.

Środowe (11 maja) Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne w Zgorzelcu zgromadziły firmy i agencje pracy z Niemiec i Czech. W gronie wystawców znalazły się również instytucje z Polski, które pomagają w znalezieniu pracy na pograniczu. Bo właśnie w tych miejscach szczególnie brakuje rąk do pracy. Wakaty dostępne były w różnych zawodach i branżach, od prostych prac pomocniczych przy produkcji, poprzez pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej, kierowców i monterów, wykwalifikowanych pracowników w branży metalowej i budownictwie, aż po kadrę specjalistów kierujących projektami i analityków finansowych. W sumie nawet 1.000 miejsc pracy.

I tym razem nie zawiedli odwiedzający. Według szacunków w ciągu zaledwie czterech  targowych godzin, przez stoiska zlokalizowane w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu przewinęło się blisko 1.200 osób. Oprócz Dolnoślązaków, na targach zameldowali się również mieszkańcy Poznania i Częstochowy.

Na koniec dobra wiadomość dla osób, które nie mogły uczestniczyć w targach, ponieważ mają jeszcze szansę na skorzystanie ze wsparcia on-line. W ramach akcji „CV on-line” do piątku, 20 maja włącznie można przesyłać aplikacje i nawiązać kontakt z pracodawcami, którzy brali udział w targach.

CV w języku niemieckim lub czeskim ze wskazaniem nazwy pracodawcy i stanowiska można przesyłać na adres targi@dwup.pl.

Aktualny spis wystawców można znaleźć pod adresem:

http://www.eures.dwup.pl/aktualnosc-84-x_polsko_czesko_niemieckie.html

***

X Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne są sztandarowym działaniem Partnerstwa Eures-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy Eures Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego, Miasta Zgorzelec i Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu.


       

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław