Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Tydzień kariery wzorowo zorganizowany

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy wyróżniony. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP doceniono za organizację działań związanych z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, który na jesieni 2015 roku miał miejsce na Dolnym Śląsku. Ocenie podlegały 123 raporty, ale w gronie najlepszych znalazło się tylko 19 organizatorów z Polski. DWUP już po raz siódmy został wyróżniony w kategorii praca.

OTK od lat organizowane jest we współpracy m. in. z powiatowymi urzędami pracy, uczelniami wyższymi i szkołami w regionie, ochotniczymi hufcami pracy, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, samorządami, pracodawcami, Dolnośląską Siecią Biur Karier, Ośrodkiem Aktywizacji Zawodowej, a także zakładem karnym i aresztem śledczym.

Wyróżnienie nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy naszej kadry z Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, a także licznej grupy 56 partnerów. Ogólnopolski Tydzień Kariery jest również bardzo dobrym przykładem na to, że współpraca przynosi dobre efekty dla osób, które myślą o nowym zawodzie lub pracy, czy też chcą dobrze zaplanować swoją karierę. Na pomoc mogą liczyć zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież. Wydarzenia w różnych miastach i częściach województwa zgromadziły ponad 1,5 tysiąca osób – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

Inicjatorem oraz pomysłodawcą Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Przedsięwzięcie to rokrocznie organizowane jest pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wśród wyróżnionych na Dolnym Śląsku znalazły się oprócz DWUP jeszcze dwie instytucje:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy (kategoria: szkolnictwo wyższe) oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie (kategoria: edukacja). Pełny ranking dostępny jest na:

http://sdsiz.com.pl/downloads/pdf/2016_maj_OTK_wyniki.pdf

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. A ten zaplanowano na 17-23 października 2016 r. pod hasłem „Bądź autorem swojej kariery”.

 

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław