Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Są pieniądze na wsparcie dla mobilnych pracowników

Ruszyła rekrutacja do projektu, w którym może wziąć udział 100 Dolnoślązaków zainteresowanych pracą za granicą. Dzięki temu mogą liczyć m. in. na bezpłatne: szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, doszlifowanie języka obcego, nawet 5 tys. zł na start w nowym miejscu pracy, doradztwo zawodowe oraz dobrane do indywidualnych oczekiwań oferty pracy, dostępne w sieci EURES.

Tak naprawdę każdy uczestnik projektu będzie mógł liczyć na kompleksową pomoc od przygotowania i przetłumaczenia dokumentów aplikacyjnych, poprzez porady związane z rozmową kwalifikacyjną, a kończąc na pomocy finansowej potrzebnej na zorganizowaniu sobie życia w nowym miejscu i pracy – wylicza Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo, które są mieszkańcami Dolnego Śląska i mają więcej niż 30 lat. Nie jest wymagana rejestracja w urzędzie pracy. Ale konieczne jest spełnienie przynajmniej jednego z poniższych kryteriów, bo projekt jest adresowany do:

·        osób długotrwale bezrobotnych,

·        osób z niepełnosprawnościami,

·        kobiet,

·        osób o niskich kwalifikacjach,

·        osób powyżej 50. roku życia.

Zgłoszenia w ramach I edycji naboru do projektu przyjmowane są do 15 lipca 2016 r. Dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie www.projekt-eures.dwup.pl

Więcej informacji można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30 w biurze projektu:


Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Filia we Wrocławiu
al. Armii Krajowej 54, 50-541 Wrocław
pokój nr 112
tel.: 71 39 74 310

e-mail: magdalena.wieczorek@dwup.pl, anna.uznanska@dwup.pl

lub w punkcie kontaktowym:


Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
ul. Ogrodowa 5B, 58-306 Wałbrzych
pokój nr 301
tel.: 74 88 66 546, 74 88 66 562

e-mail: marta.lyko@dwup.pl, marta.kedzierska@dwup.pl

***

„Wsparcie dla mobilności w Europie, ułatwienie mieszkańcom województwa dolnośląskiego skorzystania z ofert pracy w ramach sieci EURES” to projekt własny, realizowany przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Całkowita wartość projektu to  blisko 800 tys. zł, z czego prawie 680 tys. zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław