Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Rekordy na Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu – do 19 maja potrwają targi on-line

Blisko 2.000 odwiedzających, ponad 1.000 ofert pracy, 72 stoiska wystawiennicze. To rekordy Polsko-czesko-niemieckich Transgranicznych Targów Pracy, które już po raz 11. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował w Zgorzelcu
Czwartkowe, 11 maja Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu zakończone sukcesem. Duże zainteresowanie ze strony wystawców spotkało się z ogromny zainteresowaniem odwiedzających, którzy mogli znaleźć pracę niemal we wszystkich branżach m.in. produkcyjnej i przemysłowej, logistycznej, sanitarnej, informatycznej, elektrycznej, medycznej, handlowej i usługowej. Po raz pierwszy, w trakcie targów, prowadzono również rekrutację do pracy wakacyjnej w branży gastronomicznej i hotelarskiej.
– Do Zgorzelca przyjechali nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale również z oddalonych miast województwa dolnośląskiego. Było sporo ludzi młodych. Co nas szczególnie cieszy to mieszkańcy pogranicza, którzy nie chcą się przenosić ze swojego rodzinnego miasta, bo wolą dojeżdżać do pracy. Co więcej poszukujący zatrudnienia to nie tylko osoby, które chciały znaleźć dla siebie pierwsze zajęcie, ale też takie, które rozglądają się za bardziej odpowiednią dla nich pracą. Szukają lepszych warunków na swój rozwój. Na to stawiają – relacjonuje Lilla Jaroń, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
I jeszcze dobra wiadomość dla osób, które nie mogły wziąć udziału w targach. W ramach akcji „CV on-line” do piątku, 19 maja włącznie można przesyłać aplikacje i nawiązać kontakt z pracodawcami, którzy brali udział w targach.
CV w języku niemieckim, angielskim lub czeskim ze wskazaniem nazwy pracodawcy i stanowiska można przesyłać na adres targi@dwup.pl.
Aktualny spis wystawców można znaleźć pod adresem:
http://www.eures.dwup.pl/aktualnosc-129-xxi_transgraniczne_targi_pracy_lista.html


   

***

XXI Transgraniczne Targi Pracy są sztandarowym działaniem Partnerstwa EURES-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego, Miasta Zgorzelec i Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu.

***

EURES jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

 

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław