Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Unijne miliony z DWUP do „wzięcia” – rusza mobilny punkt informacyjny

Jak napisać projekt, gdzie znaleźć dofinansowanie, jak wziąć w nim udział. Odpowiedź na te i inne pytania – jeszcze łatwiej – znajdą mieszkańcy regionu. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy od lutego rusza z mobilnym punktem informacyjnym Akademii Inspiracji DWUP.

Wzmacniamy działanie DWUP i jego filii w regionie. Oprócz stałego punktu informacyjnego we Wrocławiu, będziemy wspierać zainteresowanych naszymi projektami i informować o funduszach unijnych również w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu. To kolejny element rozwijania Akademii Inspiracji DWUP, w ramach której od lat organizujemy wyjazdowe spotkania w całym regionie – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor DWUP i dodaje. – A jest o co powalczyć, ponieważ w 2018 r. na rynek pracy przeznaczone zostaną 534 mln zł. Większość środków to fundusze unijne w dyspozycji DWUP. Wszystkim zainteresowanym chcemy pomóc w sięgnięciu po wsparcie. A to ma pomóc rozwiązywać konkretne problemy Dolnoślązaków.

W ramach Mobilnego punktu informacyjnego Akademii Inspiracji DWUP wszyscy zainteresowani będą mogli pozyskać informacje związane z aplikowaniem o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, którymi dysponuje DWUP. Udzielane będą również informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w projektach unijnych. A także szczegóły związane z warunkami, kryteriami i procedurami obowiązującymi przy przyznaniu dotacji.

Chcemy, by w jednym miejscu zarówno beneficjenci, jak i osoby uczestniczące w projektach uzyskały pełną informację – dodaje dyrektor Grzebieniak.

Pierwsze spotkania w ramach konsultacji:

 • DWUP Jelenia Góra
  (ul. Wojska Polskiego 18, pok. 8)
  5 lutego w godz. 8.00-15.00

 

 • DWUP Wałbrzych
  (ul. Ogrodowa 5b, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, pok. 4)
  9 lutego w godz. 8.00-15.00

 

 • DWUP Legnica
  (plac Słowiański 1, pok. 522)
  15 lutego w godz. 8.00-15.00

 

 • DWUP Wrocław
  (al. Armii Krajowej 54, pok. 100)
  poniedziałek-piątek w godz. 7.30-15.30

Dodatkowe informacje tel. 71 39 74 111,  e-mail: promocja@dwup.pl

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław