Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Rekord odwiedzających – XXIII Transgraniczne Targi Pracy za nami!

83 wystawców z Polski, Czech i Niemiec i blisko 2.1000 odwiedzających wybrało się 15 maja do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Tam – już tradycyjnie od kilkunastu lat – organizowane są Transgraniczne Targi Pracy.

XXIII edycja pobiła kolejne rekordy – frekwencji i liczby wystawców. Do Zgorzelca przyjechali pracodawcy, przedstawiciele agencji zatrudnienia i instytucji związanych z rynkiem pracy. Odwiedzający mieli możliwość porozmawiania z pracodawcami i skorzystania z ponad tysiąca dostępnych ofert pracy.

Zapewniliśmy obsługę tłumaczy na stoiskach, na których nie było polskojęzycznych przedstawicieli pracodawcy. W tracie trwania targów zorganizowaliśmy również prezentacje multimedialne, prowadzone przez doradców EURES z Czech i z Niemiec na temat warunków życia i pracy w tych krajach. To ważna pomoc dla osób, które myślą o pracy za granicą – mówi Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

Odwiedzający mogli liczyć przez cały czas na fachową poradę doradców EURES, doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz specjalistów Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego.

Rosnąca liczba wystawców i odwiedzających wprost pokazuje, że targi się rozwijają i rekrutacje internetowe nie są w stanie ich zastąpić. Obie strony cenią sobie fakt bezpośredniej rozmowy z pracodawcą. Dziękujemy wystawcom i odwiedzającym za obecność, a także dobrą ocenę, którą nam wystawili za organizację XXIII Transgranicznych Targów Pracy – podsumowuje Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP.

 


Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy Zdjęcie - Targi Pracy

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław