Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

POWIATOWY URZĄD PRACY W ZGORZELCU – DOBRE PRAKTYKI

 

POWIATOWY URZĄD PRACY W ZGORZELCU – DOBRE PRAKTYKI

          Obsługa klientów w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgorzelcu odbywa się w podziale na poszczególne gminy. Każdy pośrednik pracy oraz doradca zawodowy ma przyporządkowaną określoną grupę osób wg gmin. Z chwilą wprowadzenia zmian do ustawy pośrednik pracy, doradca zawodowy staną się doradcami indywidualnymi. Obsługa przyporządkowanych grup osób ułatwia pośrednikom pracy, doradcom zawodowym m.in. ocenę aktywności zawodowej klienta oraz w przyszłości ulepszy kwalifikowanie ich do poszczególnych grup (tj. osoby aktywne, wymagające wsparcia, drugiej szansy). Planuje się, aby każdy doradca indywidualny klienta obsługiwał wszystkie grupy osób w podziale na gminy. Założenie jest także takie, aby rejestracja osób odbywała się osobno i podczas pierwszej wizyty u doradcy indywidualnego osoby były kwalifikowane do poszczególnej grupy.

          Ponadto na bieżąco w urzędzie prowadzone są grupowe informacje zawodowe, w trakcie których omawiane są szczegółowo usługi i instrumenty rynku pracy. Każda osoba, która pierwszy raz dokonuje rejestracji w tut. Urzędzie jest kierowana do uczestnictwa w informacji zawodowej. Ma to na celu m.in. zwiększenie świadomości klientów z zakresu działalności urzędu pracy co pozwala ukierunkować dalszą ścieżkę współpracy z urzędem.

          Podczas naborów na poszczególne formy wsparcia organizowane są w określonym terminie indywidualne konsultacje z pracownikami poszczególnych komórek odpowiedzialnych za realizację danego instrumentu, usługi np. nabór wniosków na otrzymanie jednorazowych środków finansowych na uruchomienie własnej działalności gospodarczej – raz w tygodniu – „otwarta środa” – grupowe spotkania+konsultacja indywidualna.


KONTAKT:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu
Centrum Aktywizacji Zawodowej
ul. Pułaskiego 14
59-900 Zgorzelec
tel. 75/77 55 605

 

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław