Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy Baner zdjęciowy
Prześlij odnośnik znajomemu Drukuj stronę Zapisz w formacie PDF

Powiadom znajomego o artykule

Piknik Promujący Fundusze Europejskie z nagrodami

Specjalne stoisko informacyjne o funduszach zewnętrznych oraz rozstrzygnięcia konkursów - m. in. takimi działaniami Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy włączył się w Piknik Promujący Fundusze Europejskie na Dolnym Śląsku. A ten z okazji Dnia Europy - 9 maja - zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Podczas pikniku na wrocławskiej pergoli przy Hali Stulecia zaprezentowali się ci, którzy w ostatnich latach skorzystali z funduszy europejskich.

W trakcie wydarzenia funkcjonował Mobilny Punkt Informacyjny Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, gdzie uczestnicy pikniku mogli zasięgnąć praktycznych informacji i porad związanych z uruchomieniem projektów w ramach nowej perspektywy finansowej – do 2020 r. Przy okazji można było również pozyskać informacje o możliwym wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego np. w postaci dofinansowań do działalności gospodarczej, czy też uczestnictwa w szkoleniach podnoszących kwalifikacje – wylicza Lilla Jaroń, wicedyrektor ds. zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym w DWUP.


Podczas pikniku symbolicznymi czekami o wartości od 300 do 750 zł uhonorowano część laureatów konkursów ogłoszonych przez DWUP - fotograficznego oraz na opowieść.

***

Konkurs fotograficzny „Praca z Unią Europejską w tle”

Autorzy 16. prac wykonali fotografie mieszkańców Dolnego Śląska, którzy pracują dzięki wsparciu pozyskanemu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na fotografiach znalazły się również obiekty wybudowane, odnowione lub zrewitalizowane dzięki unijnym funduszom.

Jury konkursu przyznało trzy, równorzędne nagrody finansowe w wysokości 750 zł, które otrzymali:

·         Alicja Glińska z Góry,
·         Karolina Orda z Oławy,
·         Justyna Syrnicka z Łodzi.

Wyróżnienia - 300 zł - otrzymali:


·         Olga Szauder ze Świdnicy,
·         Halina Ruszkowska z Jaworzyny Śląskiej,
·         Nikola Boszczyk z Wałbrzycha,
·         Monika Szubert z Wrocławia.

Konkurs na krótką opowieść zatytułowany „Jak EFS zmienił moje życie – III edycja”

Na konkurs wpłynęło 9 prac, w których uczestnicy w formie wywiadu, bądź artykułu opowiadali swoje historie. Pisali o przemianach, jakie dokonały się w ich życiu, dzięki udziałowi w projektach zrealizowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Trzy, równorzędne nagrody finansowe w wysokości 750 zł otrzymali:

·         Robert Lubczyński z Wrocławia – uczestnik projektu „Wrocław Miastem Aktywnych”, zrealizowanego przez MOPS we Wrocławiu;
·         Agnieszka z Wałbrzycha – uczestniczka projektu „Sprawni w pracy”, zrealizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego;
·         Anna Plath z Wałbrzycha – uczestniczka projektu „Integracja potrzebą na  dziś i jutro”, realizowanego na terenie powiatu wałbrzyskiego przez Forum Aktywności Lokalnej.

Dwa wyróżnienia po 350 zł otrzymały:

·         Magda Wieteska z Wrocławia – uczestniczka projektu „Okno na przyszłość”, zrealizowanego przez Szkołę Języków Obcych LEKTOR we Wrocławiu;
·         Kamila Włosiniak ze Strzegomia – uczestniczka projektu „Droga do aktywności”, zrealizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy;

oraz jedno dodatkowe wyróżnienie w wysokości 300 zł przyznano Sylwii Biedroń z Wrocławia, która pozyskała wsparcie w projekcie „Drużyna 2012”, zrealizowanym przez Stowarzyszenie Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław.

   

Wykonanie: itp.wroc.pl Strony internetowe Wrocław